Kněží působící v naší farnosti

P. Josef ŠPONAR

farář, narozen 2.1.1742, působil zde od roku 1785 do 1.1.1812, tedy 27 let

P. Josef WELDMANN

administrátor, působil zde 4 měsíce

P. Karel RŮŽIČKA

farář, působil zde od dubna 1812 do r.1819, zemřel ve Spytinově ve věku 88 let

P. Ignác LIBOSVÁRSKÝ

farář, narozen 1745, působil zde od dubna 1820 do r.1825 kdy zemřel ve věku 60 let

P. Vincenc MANDELY

farář, působil zde od r.1826 do 28.3.1850 kdy zemřel ve věku 47 let na souchotiny

P. Michael VAVRUCH

farář, působil zde od počátku roku 1831 do dubna r.1845, tedy 14 let

P. František KNAP

administrátor, působil zde v letech 1845 - 1846

P. Josef SMIKE

farář, působil zde od r.1846 do r.1853, tedy 7 let. Za něj byl vystavěn nový kostel v letech 1848 - 1851. Odešel do Kozlovic. Zemřel ve Frenštátě pod Radhoštěm ve věku 89 let.

P. Leopold VRBÍK

administrátor, působil zde v letech 1853 - 1854

P. Karel KITTRICH

farář, působil zde od října 1854 do r.1869, tedy 15 let. Zemřel v Šumicích roku 1874.

P. František RUSŇÁK

administrátor (rodák z Bojkovic), působil zde pouze několik měsíců

P. Josef MALÍK

farář a děkan, působil zde od roku 1870 do 4.1.1884, tedy 14 let. Zemřel ve věku 57 let.

P. Josef KLVAČ

administrátor, působil zde pouze 4 měsíce

P. Alois ULMAN

farář, působil zde od 1.5.1884 do června 1892, tedy 8 let. Za něj byly zasazeny 4 lípy u kostela (1885) na památku 1000.výročí smrtisv.Metoděje. Začal psát kroniku.

P. Jan VYSLOUŽIL

administrátor, působil zde pouze 3 měsíce

P. Josef ŠTEFEK

farář, působil zde od 22.10.1892 do 17.1.1899. Za jeho přispění byla provedena r.1896 důkladná oprava a výzdoba kostela.

P. Josef BŘEZOVSKÝ

administrátor, působil zde od 17.1.1899 do 31.5.1899, tedy 5 měsíců

P. František FOJTÍK

farář, působil zde od 1.6.1899 do své smrti 22.10.1905. Zemřel ve věku 43 let.

P. Vincent VANĚK

administrátor, působil zde od 22.10.1905 do 13.1.1906

P. Josef VYCHODIL

farář, působil zde od 30.1.1906, raněn mrtvicí, umírá 11.3.1913 ve věku 57 let

P. Petr NEDUCHAL

kaplan, působil zde od roku 1909. Po smrti svého předchůdce byl ustanoven administrátorem do 16.7.1913, působil zde tedy 4 roky.

P. Jindřich SKÁCEL

farář a děkan, působil zde od 16.7.1913 do 1.8.1934, tedy 21 let. Zemřel 2.5.1943 ve věku 67 let v Cholině u Litovle.

P. Cyprián LOCHMAN

farář, působil zde od 1.8.1934 do 31.10.1935, tedy 15 měsíců. Zemřel 14.10.1955 ve věku 72 let v Pivíně.

P. Václav TYLČER

farář, působil zde od 15.11.1935 do 1.8.1955, tedy 19 let. Zemřel zde v Újezdci 11.1.1955 ve věku 69 let. Za jeho působení se zde vystřídali tito kaplani:

P. Josef NÁTR

působil zde 2 roky, narozen 16.11.1916 v Březině u Bouzova, zemřel 17.11.1957 v Luhačovicích

P. Josef HYMER

působil zde 4 měsíce, narozen 1915 v Praze. Zemřel 1992 v Partutovicích, pohřben 13.4.1992 v Tovačově.

P. Josef KUBÍK

zdejší rodák

narozen 12.4.1911 č.p.172, zemřel 15.9.1983 v Uh.Hradišti. Je pohřben 21.9.1983 v Mařaticích.

P. Antonín POSPÍŠIL

narozen 14.9.1925. Působil zde 9 měsíců, nyní je emeritním farářem v Dlouhomilově.

P. Jaroslav JOŠEK

administrátor a farář, narozen 6.1.1923 v Buchlovicích-Trnávkách. Působil zde od 1.10.1954 do 1.11.1977, tedy 23 let. Byl přeložen do Domanína, pak působil ve Strážnici a v Sudoměřicích. Zemřel 29.8.2008, je pohřben v Sudoměřicích.

P. Alois TKADLEC

administrátor a farář, narozen 7.12.1918 ve Francově Lhotě. Působil zde od 1.11.1977, tedy 10 let. Předtím působil v Domaníně. Zemřel po těžké nemoci v Újezdci 6.9.1988 ve věku nedožitých 70 let, pohřben byl 10.9.1988 na místním hřbitově.

P. Miroslav KOČVARA

administrátor a farář (jmenován 28.7.1990), narozen 29.12.1952 v Lískovci, okr.Frýdek-Místek. Působil zde od 1.6.1987 do 31.7.1992. Přeložen do Březové u Vítkova. Nyní je farářem v Oldřišově u Opavy.

P. František BŮŽEK

administrátor a farář, působil zde od 1.8.1992 do 30.6.1998, tedy 6 let. Odešel do Rudy nad Moravou. Nyní je farářem v Koryčanech.

P. Petr WNUK

administrátor a farář, působil zde od 1.7.1998 do 30.6.2004, tedy 6 let. Nyní je farářem ve Všemině a Liptále.

P. Otto SEKANINA

administrátor a farář, působí ve farnosti od 1.7.2004 do 30.6. 2012. Nyní je farářem v Bludově.

P. Jiří Rek

farář, působí ve farnosti od 1. 7. 2012